docker-pull-h

خوب قبلا یاد گرفتیم که داکر چیست و چه کمکی به ما می‌کنه و بعد از اون روش نصب داکر روی ویندوز و لینوکس رو هم با هم مرور کردیم. لیست تمامی این پست‌ها رو می‌تونید اینجا ببینید.
می‌خوایم دستورات داکر رو معرفی کنیم که در این قسمت به معرفی دستور docker pull می‌پردازیم.

دستور docker pull:

با این دستور شما image مد نظر خود را از ریجیستری‌های مختلف دانلود و دریافت می‌کنید. این دستور ساده بوده و آپشن‌های زیادی ندارد. بر این اساس شما نام ایمیج به همراه تگ مد نظر خود را در جلوی دستور قرار می‌دید تا برای شما اون ایمیج را دریافت کند. نکته‌ اینکه اگر تگ را انتخاب نکنید به صورت پیش‌فرض تگ latest را برای ایمیج قرار می‌دهد.

docker-pull-h

بدون آپشن: ایمیج رو با همان تگی که جلوی آن قرار داده شده است دانلود می‌کند. آپشن a-: این آپشن تمام تگ‌های اون ایمیج در اون ریپوزیتوری مشخص را برای شما دانلود می‌کند. آپشن disable-content-trust–: فرآیند چک کردن ایمیج را انجام نمی‌دهد.

چند تا نکته:

اگر بخواهیم از یک ریجیستری به خصوص ایمیج را دریافت کنیم ابتدا نام ریجیستری را وارد کرده سپس نام ایمیج و بعد تگ آن را وارد می‌کنیم. به مثال زیر توجه کنید.

docker pull docker.dockerme.ir/ubuntu:latest

برای اینکه در میانه‌های دریافت یک ایمیج آن را متوقف کنید می‌توانید از CTRL-c در ترمینال خود استفاده کنید. چند تا نمونه استفاده docker pull:

docker pull ubuntu:latest
docker pull docker.dockerme.ir/ubuntu:latest 
docker pull -a busybox

منبع